Operátoři

Zde najdete přehled, jak uvedli regulaci cen do praxe jednotliví operátoři.

 

O2   T-Mobile   Vodafone

 O2

Operátor O2 má dva roamingové tarify:

  • Svět basic
  • Volání bez hranic

Tarif Volání bez hranic je starší a nevztahuje se na něj regulace cen (voláte a datujete za původní vysoké ceny). Do 15.6.2017 u všech zákazníků tento tarif převedl na tarif Svět basic. Pokud jste nedostali informační SMS nebo si nejste jisti, volejte infolinku O2 ještě před odjezdem do zahraničí.

S roamingovým tarifem Svět basic budete platit nově domácí ceny při volání ze zahraničí. Pokud v rámci tarifu využíváte i mobilní data, můžete využívat data i v zahraničí bez omezení.

Mobilní data v zahraničí za domácí ceny jsou k dispozici i pro předplacené karty, pokud máte aktivovaný internetový balíček o jakémkoliv objemu.

Informační stránka operátora je zde.

T-Mobile

U T-Mobile jsou k dispozici domácí ceny za volání, SMS a data po Evropě pro všechny tarify a předplacené karty. Změna platí i pro firemní tarify. Zde najdete informační stránku operátora.

Vodafone

Pokud máte u Vodafone tarif nebo předplacenou kartu s voláním a daty, můžete ji plně používat v zahraničí za domácí ceny. Pokud máte v rámci tarifu volné jednotky do sítě Vodafone, tyto volné jednotky se vám v zahraničí neuplatní a budete volat do sítě Vodafone za cenu jako do jiných sítí v rámci ČR.

Další háček čeká na uživatele karet, na kterých je pouze datový balíček. Data u těchto karet nebudou v zahraničí fungovat. Abyste mohli datovat i v zahraničí, musíte si zařídit tarif také na volání.

Informace přímo od operátora najdete zde: